LEWİS HAMİLTON’IN İSMİ FERRARİ İLE ANILIYOR !

Formula 1 ‘ in efsanelerinden Lewis Hamilton Ferrari ‘ ye geçebilir. İtalyan takımın CEO’su Johan Elkann İngiliz yarışçı ile görüştüğünü ancak transferi konuşmak için şuan erken olduğunu söyledi.

LEWİS HAMİLTON’IN İSMİ FERRARİ İLE ANILIYOR !

Formula 1 ‘ in efsanelerinden Lewis Hamilton Ferrari ‘ ye geçebilir. İtalyan takımın CEO’su Johan Elkann İngiliz yarışçı ile görüştüğünü ancak transferi konuşmak için şuan erken olduğunu söyledi.

Formula 1 dünya şampiyonu Lewis Hamilton ‘ ın  Ferrari ile ismi gün geçtikçe daha çok anılıyor

Ferrari yöneticisi Louiss Camilleri , takım CEO’su John Elkann ‘ ın İngiliz pilotla görüştüğünü fakat transfer konuşmanın şuan erken olduğunu söyledi.

İtalyan medyası sözleşmesi  2020 sezonunun sonunda bitecek Hamilton ‘ ın Ferrari için yarışacağı iddialarını öne sürmüştü. Öte yandan Ferrari ‘ nin Alman pilotu Sebastian Vettel’ in sözleşmeside gelecek sezon sonunda sona erecek.

Lewis Hamilton Kimdir;Lewis Carl Hamilton (7 Ocak 1985 Hertfordshire, Birleşik Krallık) Formula 1'de yarışan ilk siyahi pilottur.

Formula Renault, Formula 3, GP2 serilerinde şampiyonluğa ulaşmıştır. Formula 1 kariyerinin ilk dokuz yarışında kürsüye çıkmayı başaran McLaren Mercedes takımının İngiliz pilotu Lewis Hamilton, Bahreyn Grand Prix'sinde elde ettiği ikincilik sonrası, ilk dokuz yarışında da podyuma çıkarak tarihe geçmiştir. Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri Formula 1 kariyerinin ilk yılında birinci olarak büyük başarı göstermiştir.2007 yılında 1 puan farkla 109 puanla formula 1 sezonunun ilk yılında ikinci olmayı başarmıştır. 2008 formula 1 yarışında 98 puan toplayarak Massa'nın 1 puan önünde şampiyon olmuştur ve formula 1 tarihinde en genç (bu rekor daha sonra 2010 sezonunda Sebastian Vettel tarafından kırıldı) ve ''lk Siyahi Şampiyon Pilot ''ünvanını elde etmiştir. 2012 sezonu ortalarında Vodafone McLaren Mercedes 'ten ayrılacağı spekülasyonları ortaya çıkmasıyla birlikte 28 Eylül 2012 tarihinde Mercedes GP ile 3 senelik anlaşma imzaladığı açıklanmıştır. 2014 sezonunda kariyerinin 2. şampiyonluğunu kazanmıştır.
Ülkesinde oldukça çapkın olarak bilinen Hamilton'un adı pek çok manken ve aktrisle anılmıştır. Amerikan Tabloid basınına göre 2007 yılının son aylarından beri ünlü şarkıcı Nicole Scherzinger'la birliktedir. İkilinin Mayıs ayında Monaco'da birlikte çekilen resimlerinden sonra bu iddia doğrulanmıştır.


İlkler ve sonlar
İlk yarış 2007 Avustralya Grand Prix
İlk birincilik 2007 Kanada Grand Prix
Son birincilik 2016 Abu Dhabi Grand Prix
Son yarış 2016 Abu Dhabi Grand Prix
Son sezon 2015