Tofaş FCA’nın Zirvesinde...

Tofaş, Fiat Chrysler Automobiles’a (FCA) bağlı dünya çapındaki 400 fabrikanın yer aldığı WCM (Dünya Klasında Üretim Programı) değerlendirmesinde, otomobil fabrikaları arasında en yüksek puana erişti.

Tofaş FCA’nın Zirvesinde...

Şirketin CEO’su Cengiz Eroldu, “Dünya çapında kabul görmüş olan World Class Manufacturing sistemine dâhil olmak çok önem verdiğimiz bir konu. Üretime başladığımız ilk günden beri kalite, maliyet, verimlilik konularında mükemmeliyet çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İş ve işçi güvenliğini ön planda tutarken, verimlilik ve çevre duyarlılığı alanında teknolojiyi iyi kullanarak önemli iyileştirmelerde bulunduk” dedi. Bu yıl gerçekleştirilen son denetimlerde, WCM sisteminde benzerine az rastlanır bir puan artışı kaydettiklerini belirten Eroldu, “Gerçekleştirilen son denetimlerde 77 olan puanımız, 4 puan birden artırıldı ve 81’e çıktı. Bu gelişme, WCM’nin denetlediği otomobil fabrikaları içerisinde çıtayı en yükseğe çıkarmak anlamına geliyor” diye konuştu.

“Dünya Klasında Üretim” sistemi, Avrupalı ve Japon uzmanların birlikte tanımladıkları ve evrimsel bir bakış açısıyla fabrikanın kalite, maliyet yönetimi, teslimat gibi süreçlerini kapsıyor.