Yerli Otomobil Tanıtım Tarihi Ertelendi!

Yerli Otomobil Tanıtım Tarihi Ertelendi!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından geliştirilen ilk yerli otomobilin tanıtımı ileri bir tarihe ertelendi. Kocaeli Valiliği, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kocaeli ziyaretinin başka bir tarihe ertelendiğini duyurdu.
 

Yerli Otomobil Ne Zaman Tanıtılacak?

Ferrari ve Lamborghini'nin de tasarımcısı olan İtalyan Pininfarina şirketinin tasarladığı yerli otomobilin tanıtımın ertelendiği duyuruldu. Gebze Bilişim Vadisi'nde tanıtılması beklenen yerli otomobil hakkında Kocaeli Valiliği tarafından bir açıklama geldi.

Kocaeli Valiliği yaptığı basın açıklamasında şu cümlelere yer verdi: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Aralık 2019 Cumartesi günü ilimize teşrifleri ileri bir tarihe ertelenmiştir. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."

 

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından geliştirilen ilk yerli otomobilin tanıtımı ileri bir tarihe ertelendi. Kocaeli Valiliği, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kocaeli ziyaretinin başka bir tarihe ertelendiğini duyurdu

Yerli otomobil üretimi konusu, uzun yıllardır ülkemizi meşgul eden meselelerden bir tanesiydi. Bundan 8 yıl önce, 2011 senesinde ise bu konudaki ilk belirgin adım atılmıştı. Aralarında Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell Grubu, Zorlu Holding ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin bulunduğu Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TOGG) kurulmuştu.


TOGG tarafından geliştirilen ilk yerli otomobilin prototipi, bugün yani 14 Aralık 2019’da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından test edilecekti. Ayrıca bu test ile birlikte uzun süredir geliştirilen yerli otomobilin tasarımı da ortaya çıkmış olacaktı. Ancak bugün gerçekleştirilecek olan prototip testi ertelendi.